Zostaw swój numer, oddzwonimy

  Preferowana godzina kontaktu

  Numer telefonu  Umów bezpłatną konsultację

  Drenaż limfatyczny twarzy: rytuał uwielbiany przez gwiazdy.

  Za pomocą dłoni lub kamienia do masażu rytuał ten pomaga odprowadzić nadmiar płynów i uniknąć zastoju bakterii i zanieczyszczeń, które powodują znienawidzone niedoskonałości. To masaż szczególnie przydatny do stymulacji mikrokrążenia i rozluźnienia mięśni twarzy. Do tego ma działanie łagodzące i idealne do pozbycia się worków pod oczami. Do wykonania, jak zwykle, kilka razy w tygodniu lub w razie potrzeby, w celu detoksykującej i relaksującej pielęgnacji skóry po intensywnym dniu w pracy.

  Jakie ruchy ćwiczyć na twarzy?

  Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry (lub niezależnie od rytuału pielęgnacyjnego) zaczynam od nałożenia na twarz cienkiej warstwy olejku, który ułatwi mi ruchy, które będę wykonywać.
  Zacznij od masowania szyi i bocznych węzłów chłonnych szyjnych, powtarzając pięć razy, aby pomóc je opróżnić.
  Następnie przesuwamy się ku konturom owalu, działając relaksującymi ruchami, aż dotrzemy do okolic twarzy (kontur ust ze słynnym kodem kreskowym). Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice oczu, które będą wymagały drenażu bardzo delikatnymi manewrami. Wreszcie łuk brwiowy i zmarszczki na czole, które należy masować ruchami w górę o działaniu relaksującym. Na zakończenie rytuału nałóż obfitą warstwę kremu o działaniu nawilżającym i odżywczym.

  Masaż twarzy – drenaż limfatyczny- korzyści dla skóry:

  Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych zabiegów wystarczy odrobina mgiełki do twarzy, aby ukoić i odświeżyć skórę przed nałożeniem zwykłego kremu. Na początku normalne i lekkie zaczerwienienie (zrozumiałe biorąc pod uwagę nacisk wywierany na skórę), potem docenisz uczucie zrelaksowanej i niemal uśpionej skóry. Dobre efekty widać również na oczach, „worki pod oczami” mniej widoczne. Wśród korzyści jest odprężenie umysłu, ponieważ w końcu specjalne rozpieszczanie twarzy jest przygotowaniem do odnalezienia wewnętrznego dobrego samopoczucia.

  Złota zasada: konsekwencja się opłaca – regularnie dbaj o skórę a efekty będą widoczne na lata.

  Olejki i kremy do rytuału detoksykująco-relaksującego.

  Równie istotny dla zwiększenia efektywności rytuału jest dobór kremu lub olejku do twarzy odpowiedniego do rodzaju skóry.
  Od cer tłustych po te bardziej wrażliwe, wszystkie zasługują na rozpieszczanie.

  © Derma Idea 2021.

  Projekt i realizacja: THE LION