Zostaw swój numer, oddzwonimy

    Preferowana godzina kontaktu

    Numer telefonu



    Umów bezpłatną konsultację

    Olejek migdałowy do twarzy: wszystkie zastosowania i zalety.

    Czy olej migdałowy, który ma właściwości zmiękczające i nawilżające, a jednocześnie nie jest bezwzględnie zalecany do cery tłustej, może znaleźć się w formule żelu do mycia twarzy przeznaczonego do każdego rodzaju skóry?

    Odpowiedź brzmi: tak, ale najpierw wyjaśnijmy cechy i zalety tego naturalnego składnika o otulającym zapachu, który jest również szeroko stosowany w kosmetykach do ciała i włosów.

    Olejek migdałowy do twarzy: dlaczego warto włączyć go do swojej pielęgnacji?

    Olej ze słodkich migdałów, otrzymywany w procesie tłoczenia na zimno nasion drzewa migdałowego, jest bogaty w witaminę E, D i minerały, które łagodzą podrażnienia, chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV i odbudowują barierę ochronną skóry.

    Wchodzi w skład kosmetyków ze względu na swoje właściwości zmiękczające, nawilżające i uelastyczniające, korzystne w przypadku skóry suchej, zaczerwienionej i ze stanami zapalnymi.

    W produktach do mycia twarzy sprawdza się właśnie dlatego, że dzięki działaniu nawilżającemu pozwala uniknąć efektu „ciasnej skóry” zaraz po oczyszczeniu i pozostawia cerę promienną.

    Olej migdałowy występował jako eliksir już w starożytnych kulturach, które stosowały go w leczeniu suchej skóry i blizn przerostowych, ale także w celu odmłodzenia skóry.

    Składniki odżywcze:

    Czy nadaje się również do skóry tłustej i trądzikowej?

    Sojusznik skóry suchej i ze stanami zapalnymi, olej ze słodkich migdałów, jest uważany za niekomedogenny, co oznacza, że ​​nie zatyka porów. Generalnie zależy to więc od jego stężenia i sposobu użycia, jednak zazwyczaj jest on dobrze tolerowany. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze słuchanie swojej skóry.

    Korzyści dla twarzy:

    © Derma Idea 2021.

    Projekt i realizacja: THE LION