Zostaw swój numer, oddzwonimy

  Preferowana godzina kontaktu

  Numer telefonu  Umów bezpłatną konsultację

  Jaka jest korelacja pomiędzy wodą pitną a estetycznym wyglądem?
  Picie wody poprawia estetykę ciała, działa na skórę, przydatki skórne takie jak paznokcie i włosy, a przede wszystkim na odpowiednie nawilżenie i cellulit.

  Skóra:

  Woda pitna jest dobra dla Twojej skóry na wiele sposobów. Przede wszystkim oczyszczające działanie wody zapewnia eliminację toksyn, a co za tym idzie, zmniejsza możliwość powstawania wyprysków i trądziku. Co więcej, skóra składająca się w 70% z wody ma zdolność wchłaniania i zatrzymywania wody dzięki zawartemu w niej kwasowi hialuronowemu, więc im więcej wody przyjmiesz, tym bardziej nawilżona, elastyczna i odporna będzie skóra, a to zapobiega starzeniu się skóry. Zjawisko starzenia się skóry jest tak naprawdę ściśle powiązane z odwodnieniem, ponieważ wraz z wiekiem skóra traci swoją naturalną zdolność do zatrzymywania wody, dlatego możemy pomóc jej spowolnić proces starzenia, pijąc więcej.

  Przydatki skóry:

  Prawidłowe nawilżenie gwarantuje także dobrą kondycję paznokci i włosów. Tak naprawdę woda utrzymuje włosy w stanie nawilżenia, sprawiając, że stają się mocne, natomiast przy braku wody włosy są łamliwe, matowe i mają tendencję do wypadania. W ten sam sposób woda utrzymuje nawilżenie tkanki pod paznokciami, co pozwala mieć mocne i odporne paznokcie.

  Cellulit:

  Picie dużej ilości wody może być skutecznym sposobem leczenia cellulitu, ponieważ wspomaga eliminację toksyn poprzez diurezę. Zmniejsza to zastój płynów i odpadów w tkankach, redukując obrzęki i cellulit. Przeprowadzono badanie na dwóch grupach kobiet podając jednej grupie wodę o wysokiej zawartości sodu, natomiast druga grupa otrzymała wodę o niskiej zawartości sodu. Wyniki pokazały, że w grupie spożywającej wodę o niskiej zawartości sodu nastąpiło zmniejszenie zjawisk leżących u podstaw powstawania cellulitu, takich jak utrata masy ciała i redukcja tkanki tłuszczowej podskórnej.

  Zatrzymywanie wody:

  Woda pitna pomaga przeciwdziałać zatrzymywaniu wody, które jest spowodowane gromadzeniem się płynów i toksyn w tkankach tłuszczowych organizmu, a to nagromadzenie powoduje obrzęk. Warto podkreślić, że spożycie wody pomaga zmniejszyć retencję wody, jeśli jest ona spowodowana nadmiarem sodu w diecie, gdyż jak już wspomnieliśmy, zwiększenie spożycia wody pobudza diurezę i sprzyja eliminacji sodu, przez nagromadzoną ciecz.
  Oprócz poprawy estetyki, woda pitna pomaga zwalczyć worki pod oczami, ponieważ nieestetyczne worki są spowodowane zastojem cieczy, a zatem poprzez diurezę, woda pomaga wyeliminować nadmiar płynu.

  © Derma Idea 2021.

  Projekt i realizacja: THE LION