Zostaw swój numer, oddzwonimy

  Preferowana godzina kontaktu

  Numer telefonu  Umów bezpłatną konsultację

  Zabiegi Endermologii LPG są stosowane od ponad 30 lat. Wśród Francuzek korzystanie z nich jest równie oczywiste jak konieczność wizyt w salonie urody albo fryzjera.

  Twórcą LPG endermologie jest Louis Paul Guitay. W 1986 roku, po wypadku motocyklowym, został poddany wielomiesięcznej rehabilitacji polegającej na ręcznych masażach. Zauważył wówczas, że skuteczność leczenia zależała przede wszystkim od siły nacisku i umiejętności masażysty. Postanowił usprawnić zabieg i podnieść skuteczność ludzkich rąk. Początkowo endermologia stosowana była do leczenia blizn i pooperacyjnych obrzęków. Teraz jest niezastąpionym zabiegiem redukującym cellulit, wspomagającym odchudzanie i ujędrniającym skórę. Zabiegi LPG polegają na mechanicznej stymulacji tkanek przez głowicę wyposażoną w rolki wciągające skórę, siła i kierunek ich działania kontrolowane są przez specjalny program komputerowy. Co sprawia, że endermologia jest skuteczniejsza niż masaż manualny czy popularna bańka chińska? „Za technologią stosowaną w najnowszym urządzeniu do endermologii LPG Alliance stoi mechanobiologia, nauka o wpływie sił fizycznych na tkanki i komórki. Na ostatniej konferencji LPG w Monako prof. Max Lafontan, światowej sławy ekspert w tej dziedzinie, przedstawił wyniki badań dotyczących oddziaływania endermologii na komórki tłuszczowe. Udowodnił on w swoich badaniach, że po serii zabiegów proces lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej, wzrasta do 70 procent. Endermologia stymuluje receptory beta, które uwalniają zawartość komórek tłuszczowych, i znacznie łatwiej jest się pozbyć zbędnych kilogramów. Zabieg endermologii jest przyjemny i relaksujący. Okazuje się, że nie dzieje się tak bez powodu. Badania prof. Lafontana wskazują, że zbyt intensywna „traumatyczna” dla komórek stymulacja powoduje wydzielanie się niekorzystnych dla organizmu substancji.

  Endermologia to styl życia

  Żeby zabiegi endermologii przyniosły najlepsze efekty, dobrze rozpocząć je od serii 12 zabiegów – dwa razy w tygodniu. To zmusza tkanki skóry do pracy. Potem, w zależności od naszych możliwości i trybu życia, można korzystać z masażu raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Już po trzech, czterech zabiegach widać wyraźną poprawę jędrności skóry, zmniejsza się cellulit.
  Gdy zabiegi te połączymy ze zbilansowaną dietą i umiarkowanym wysiłkiem fizycznym, możemy na długo utrzymać świetną figurę i gładką, jędrną skórę. Wszystko to razem powoduje, że przepływ tkanki limfatycznej jest sprawny, a organizm oczyszczany z toksyn.

  Zabiegi na twarz

  Najnowsze urządzenie LPG Alliance umożliwia także przeprowadzanie zabiegów na twarz. Już po jednym zabiegu widać efekt rozświetlenia skóry utrzymujący się do kilkunastu dni. Dzięki stymulacji skóry fibroblasty zostają pobudzone do pracy. Produkują kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, co daje efekt ujędrnienia skóry. Polecam stosowanie endermologii od młodych lat. To zabieg potrzebny naszej skórze jak krem. Jest nieinwazyjny, działa profilaktycznie, poprawiając kondycję naszej cery, a przy tym jest bardzo przyjemny i relaksujący.

   

  © Derma Idea 2021.

  Projekt i realizacja: THE LION